Berekböszörmény Református templom
Berekböszörmény első temploma a XI. században épült. A XIII. században mellé, kelet-nyugati tájolással, hosszházas templomot építettek, díszes három-oszloptagozatos bélletes főkapuval. Az épület jelenlegi formáját az 1824. évi részleges átépítés után nyerte el, melyhez 1783–84-ben épült torony csatlakozik. A műemlék református templom a bihari térség jelenleg ismert legrégibb használatban lévő temploma.
A templom tetőszerkezete elavult volt, falai felvizesedtek, környezete felújításra szorult, akadálymentes megközelítése nem volt megoldva. A külső megjelenésében helyreállított műemlék templom a középkori részletek láthatóvá tételével alkalmas arra, hogy a hit, a társadalmi együttélés erősítése, a régmúlt kultúrájának megismerése, terjesztése terén mind többet nyújtson Berekböszörmény és a környező települések lakosainak, illetve a turistáknak.
A fejlesztés célja a 138/2008.(X.18.) FVM rendelet alapján az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból „vidéki örökség megőrzése” jogcímen előírt célkitűzéseknek megfelelően: a vidéki kulturális örökség helyreállítása, fenntartása, korszerűsítése, a környezet állapotának javítása.