Berekböszörmény I. II. világhábórus emlékmű
Egy olyan Bory-alkotás, melyről az eddigi kutatóknak nem volt tudomása: Berekböszörmény I. világháborús emlékművét 1927. június 12-én avatták fel.
Az alkotás katonaalakja egy ismert emlékművön, a dunapentelei (ma Dunaújváros része) Hősök szobrán már ismertté vált. Mint katalógus emlékmű, eltér az 1924-ben avatott alkotástól. A berekböszörményi katona ugyanúgy támaszkodik a fegyverére, mint a dunapentelei, azzal a különbséggel, hogy bal keze van fölül, míg társának a jobb keze látható így. A dunapentelei katona kicsit oldalra fordítja fejét, a berekböszörményi pedig előre néz, tekintetük azonban ugyanazt fejezi ki: szomorúságot, fáradtságot, elkeseredettséget. A dunapentelei katonának rövid a kabátja, a berekböszörményié hosszú. Bory Jenő egy harmadik változatot is tervezett, ott a katonának nem sapkája, hanem sisakja van.
Az emlékmű eredetileg az út felé nézett, azonban később elfordították, mintegy negyvenöt fokkal. Eredetileg kovácsoltvas kerítés vette körül, ma nyírt sövény szegélyezi a szépen kialakított teret. A tér sarka felől lehet bejutni a parkosított területre. Az eredeti talapzatot kiegészítették, felújították, és a régi táblák sem láthatók már rajta. A két világháború áldozatainak neveit a talapzat folytatásaként, azzal azonos magasságban kialakított oldalsó táblákon sorolták fel.
A talapzat felirata:
„1914–1918 1939–1945
Az első és második világháború berekböszörményi hőseinek emlékére emeltette Berekböszörmény lakossága.”